Wamp Server Üzerine Site Kurulumu

Önceki makalelerimizde Wamp Server üzerine WordPress kurulumundan bahsetmiştik, şimdi ise aynı yöntem ile birlikte Wamp Server üzerine site kurulumu yapacağız. Aslına bakarsanız WordPress kurulumu ile aralarında hiç bir fark yok hatta daha az işlem yaparak bunu gerçekleştireceğiz.

Öncelikle Wamp Server Programımızı kuruyoruz. Bu program bize local host üzerinde çalışmamıza olanak sağlayacak. Kurulumun nasıl yapılacağını bilmiyorsanız lütfen TIKLAYINIZ.

Wamp Server Kurulumu ardından şimdi örnek sitemizi indirme işlemine geçebiliriz. Ben free olarak bir arkadaşımızın isteği üzerine mağaza, pazarlama, e-ticaret’e benzer örnek bir site buldum. İndirmek için TIKLAYINIZ. İndirme işleminin ardından dosyayı Rar’dan çıkartın.

Şimdi sıra Wamp Server üzerinde Veri Tabanı oluşturmaya geldi. Sitemizi Local’de çalıştırabilmek için Wamp Server üzerinde bir veritabanı oluşturmamız gerekiyor. Wamp Üzerinde Veritabanı oluşturmayı bilmiyorsanız lütfen TIKLAYIN. 

wordpress adında bir veritabanı oluşturduk. Şimdi yapmamız gereken sadece birkaç adım kaldı. Öncelikle Wamp Server kurulumunun ardından C’de wamp adında bir klasör oluşacaktır. Bu klasörün içindeki ” www “ adlı klasörün içine, aynı veritabanı oluştururken kullandığımız isim olan ‘ wordpress ‘ adında bir klasör açıyoruz. Klasör ismimizin önceden oluşturduğumuz veritabanı ile birebir aynı adda olmasına dikkat ediniz. Büyük küçük harfe bile duyarlıdır. Ardından indirdiğimiz sitenin içindeki tüm dosyaları wordpress adlı klasörümüze atıyoruz. İşlem aşağıdaki görsel gibi olacaktır. Tüm bu işlemlerden sonra Wamp Server’ınızın çevrimiçi olduğunu yine kontrol edin. Zira sitemizi Wamp Server üzerinde açabilmek için Wamp Server’ın online olması gerekmektedir.

wamps-server-site-kurulumu-anlatim

wamps-server-site-kurulumu

Kopyalama işleminin ardından aslında tüm işlemlerimiz bitti. Şimdi sadece yapmamız gereken Browser’ımızı açıp ‘ localhost/wordpress ‘ yazmak ve Enter demek ve böylece Wamp Server üzerine site kurulumu tamamlanmış oldu.  Artık Dreamweaver ile birlikte sitemizi kendimize göre değiştirebilir ve local üzerinde sitemizin dosyalarını güncelleyerek çalışmalar yapabiliriz.

wamps-server-site-kurulumu-anlatim

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.