Wamp Server Kurulumu Resimli Anlatım

Merhaba arkadaşlar, bugün ki konumuz Wamp Server Kurulumu. Oldukça basit bir şekilde kurulumumuzun nasıl yapıldığını anlatıp bir diğer konumuzda örnek bir çalışma olması açısından üzerine WordPress kuracağız. Hadi başlayalım.

1 – Öncelikle buradan Wamp Server ımızı indiriyoruz. Eğer isterseniz google üzerinden de aratıp herhangi başka bir yerden bilgisayarınıza uygun olanını indirebilirsiniz.

wampserver

2- Programı indirdikten sonra çalıştırıyoruz ve bir kaç next’tin ardından Wamp Server‘in kurulumunun yapılacağı dizinin bulunduğu kısma geliyoruz. Buraya hiç dokunmadan next’leyip kurulumu başlatıyoruz.

wampserver

 

3 – Kurulumun sonlarına doğru böyle bir ekranla karşılaşıyoruz. Explorer, chrome, yandex’in .exe leride olabilir ancak Ekplorer’ı ile birlikte çalışması bir sorun yaratmayacaktır. Aç diyoruz ve bir kaç saniye sonra kurulumumuz tamamlanıyor.

wampserver

 

4 – Kurulumun tamamlanmasının ardından karşımıza gelen bu kısma dokunmamıza gerek olmadığı için nextleyip geçebiliriz. Wamp Server Kurulumunu tamamlamış bulunuyoruz.

wampserver

 

Wamp Server ile birlikte örnek bir Veritabanı oluşturarak bu veritabanı üzerinde WordPress‘i çalıştırmak için hazırlanan konumuza bakabilirsiniz. Tıklayın.

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.