Rules Of Survival FPS Arttırma

Rules Of Survival FPS Arttırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Rules Of Survival FPS arttırma işlemi nasıl yapılır, bunun için hangi adımları takip etmeliyiz gibi sorulara bu makalede cevap vermeye çalışacağım. Buradaki adımlar bizzat denenmiş ve oyun hızında en az %20 hız artışı gözlemlenmiştir. Ayrıca buradaki adımlar bilgisayar hızınızı da arttıracak adımlardır. Diğer oyunlarınıza da hız açısından etkisi olacaktır.

Rules Of Survival FPS Arttırma
Rules Of Survival FPS Arttırma

Öncelikle belirtmekte fayda var. Rules Of Survival FPS Arttırma işlemleri içinde oyunun kendi ayarlarından yapabileceğimiz çok fazla ayar mevcut olmadığı için bir kod değiştirme vs. gibi işlemler yok. Bunun için PC hızımızı arttırmak gerekiyor. Tabii oyunun içinde bazı noktalar var, bunları da söyleyeceğim. Şimdi FPS arttırmak için neler yapabiliriz bir bakalım.

FPS Arttırma – Adım 1

Oyunu bilgisayarınızdan açınız. İlk olarak yapmamız gereken ayarlardan oyunun özelliklerini minimum düzeye çekmek olacaktır. Ultra görüntü ile düşük görüntü arasında dağlar kadar fark yok. Fark var, ama çok değil. Bu yüzden oyun zevkini bozacak kadar kötü bir görüntüye sahip olmayacaksınız.

 • Aşağıdaki resimde bulunan şekilde ayarlarınızı değiştirin.
Rules Of Survival FPS Arttırma
FPS Arttırma – Adım 2

Bilgisayarın oyunu rahat oynayabilmesi, kullanılan RAM ve İşlemci Miktarı ile oldukça paraleldir. Bu anlamda, bilgisayarımızdan enerji harcayan gereksik uygulamaları kapatmak, özellikle arkaplanda gereksizce çalışan uygulamaları kapatmak çok önemli. Şimdi bunu nasıl yapabiliriz bir bakalım.

 • Öncelikle WINDOSWS + I tuşlarına basıp Windows Ayarları ekranını açın. Bilmeyenler için Windows tuşu, klavyenizdeki windows logosu bulunan tuş. O tuşa basıp ardından I tuşuna basarsanız ekranı açarsınız. Bu ekranda aşağıda kutucuk içine aldığım Gizlilik kısmına tıklayın.

 • Karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa gelecek. Burada, solda bulunan menülerden aşağıda kutucuk içine aldığım Arkaplan Uygulamaları adlı kısma tıklayın.

 • Aşağıda gördüğünüz sayfa karşınıza gelecektir. Burada gördüğünüz tüm işinize yaramayan uygulamaları kapatın.İsterseniz yukarıdaki ” Uygulamaların arka planda çalışmasına izin ver “ adlı seçeneği kapalı hale getirin, tüm uygulamalar kapansın.

Bu işlem arka planda çalışan uygulamaları kapatacak ve güç tasarufu yapacak. Böylelikle oyunu daha rahat oynayabilecekseniz.

FPS Arttırma – Adım 3

Bu adımda bilgisayarımızda bulunan gereksiz dosyaları silip, PC mizi hızlandıracağız. Bilgisayarımız gerek interneti kullanırken, gerekse programları çalıştırırken pek çok gereksiz şeyi içinde biriktirir ve bunlar sistemde yük yapar. Bu adımı yaptığınızda, inanın bilgisayarınızın nasıl hızlandığını sizlerde anında farkedeceksiniz. Rules Of Survival FPS Arttırma işlemlerimizde en etkili adımlardan biri bu diyebilirim.

 • Öncelikle BURADAN CCleaner uygulamasını indirin. Free versiyonu indirebilirsiniz, yeterince işinize yarayacaktır. Ardından programı kurup çalıştırın.
 • Run Cleaner diyerek bilgisayarınızdaki gereksiz tüm dosyaları temizleyin. Ardından Registry sekmesine tıklayın. Burada da aynı işlemi programa yaptırın. Göreceksiniz ki bilgisayarınız rahatlayacak.
 • NOT: Bu adımı her gün yapmanız bilgisayarınız için gerekli. Sadece oyun değil, daha PC’nizin daha hızlı olmasını sağlayan bir adımdır bu. Her gün temizlik yapın. Zaten program PC çok dolduğunda sizi uyaracaktır.

FPS Arttırma – Adım 4
 • Bilgisayarınızın ana ekranını düzenleyin. Dosyalarınız dağınık olmasın, düzenli bir şekilde ekranda gözüksünler.
 • Bilgisayarınızın Ekran resmini sade bir renk yapın. Mesela sadece siyah. Böylelikle Windows çok yorulmamış ve az çalışmış olacaktır. Bu adımlar azda olsa etki yaratır.

FPS Arttırma – Adım 5

Bu adımda Windows’u daha da hızlandıracağız. Öncelikle belirtmemde fayda var, bu adımı genellikle oyunu açarken yapmanız daha iyi. Oyunu kapatınca yine eski haline döndürün.

 • Öncelikle Bilgisayarım‘a sağ tıklayın ve Özellikler diyin. Ardından Gelişmiş Sistem Ayarlarına tıklayın. Sonrada Performans seçeneği altındaki Ayarlara tıklayın. Aşağıda kutucukla işaretledim o kısmı.

 • Aşağıdaki resimdeki gibi, En İyi Performans İçin Ayarla düğmesini aktif edin. Böylelikle Windows bilgisayarınızı yavaşlatan kendi ek özelliklerini kapatacaktır. Dilerseniz oyunu kapatınca yeniden Bilgisayarım için en İyi Olanı Windows Seçsin seçeneğini aktif edebilirsiniz.Ardından tamam diyerek ayarlarınızı kaydedin.

FPS Arttırma – 7

 • Oyunu açarken Antivirüs programı kullanıyorsanız kapatın. Virüs programları sisteminizden çok fazla güç alabilir ve buda oyununuzu yavaşlatır. Oyun bitince yeniden aktif edebilirsiniz.
 • Oyunu açarken herhangi bir program aşağıda açık olmasın. Örneğin Chrome açık olmasın. Ne varsa kapatın.

Rules Of Survival FPS Arttırma işlemlerimiz şimdilik bu kadar. Oyun bize fazla bir imkan vermediği için bu şekilde bir hız arttırma yolunu kullanmamız gerekiyor. Bu adımların hepsini eksiksiz yaptıysanız, artışı sizlerde gözlemleyeceksiniz.

İlerleyen süreçlerde Rules Of Survival FPS Arttırma işlemleri için ek maddeler çıkabilir. Daha farklı yöntemler, örneğin oyunun ayarlarına kodlardan müdahale gibi yöntemler çıktığında, sizler paylaşacağım. İyi eğlenceler.

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.