MIS PIXEL İle Yönetim Bilişim Sistemleri

MIS PIXEL ! Geçtiğimiz günlerde pek çok mecrada gördüğümüz reklamları ile biz Yönetim Bilişim Sistemleri ailesini fazlası ile heyecanlandıran ve aynı zamanda meraklandıran bu güzel uygulamadan bahsedeceğim bugün. Teknik kısımlara çok fazla değinmeyeceğim zira BETA aşamasında olan MIS PIXSEL elbette bazı eksikliklere sahip. Bu yüzden bunun bir süreç olduğunu ve zamanla gelişeceğini belirtmek isterim.

Her bir girişim, tutku dolu bir hayal ile başlar. YBS ailesi için canla başla çalışan bir arkadaşımız olan Halit Tütüncü’nün fikri ve PIXEL Akademi’nin desteği ile XAMARIN kullanılarak kodlanan MIS PIXEL uygulaması, bizlere YBS ailesinin bir arada olacağı bir platform sunuyor.

Mis Pixel Nedir?

Kendi tanımlarıyla;

Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü öğrencilerine özel olarak hazırlanmış bir mobil uygulamadır.Bu uygulama bölümün Sosyal Medya Platformu,Network Kurma Platformu ve Dış Çevre (sektör,diğer yakın bölümler,işverenler vb) tanıtma mecrası olarak kullanılmasını temel almıştır.

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü için eksikliğini fazlası ile hissettiğimiz bu açığın MIS PIXEL ile kapatılacağı kanaatindeyim. Zira zamanla büyüyen bu güzide bölüm için internet mecrasında pek çok bilgi yazılsa da ilk ağızlardan ve sadece o bölümle ilgili kişilerin bulunduğu bir platformda bu bilgileri almak sanırım yeni YBS’ciler için de paha biçilemez olacaktır. Ayrıca yine pek çok kez sorulan ve internet üzerinde aratılan “YBS’ciler Ne İş Yapar?” , “YBS Mezunları Yorumlar” gibi soruları artık bu platform üzerinden direk bu iş ile piyasada bulunan kişilere sorabilme şansına sahip olacağımızı düşünüyorum. Artı olarak ileriki zamanlarda YBS ve çevresindeki kariyer alanlarında ilerleyen mezunlarımızı takip edebileceğimizi, onların etkili paylaşımları ve bilgilendirmelerinden nasiplenebileceğimizi umuyorum.

Tüm bunların haricinde belirtmekte fayda var ki MIS PIXEL bizlere zamanla daha fazla kapı açacak ve sektörümüzde bizlere çok fazla artı katacak bir uygulama haline gelecektir. Bu yüzden her türlü desteği çekinmeden vermeli ve bu uygulamayı sahiplenmeliyiz. Zira tamamen ücretsiz ve reklamsız olarak tasarlanan, hiçbir kar amacı gütmeyerek sadece Yönetim Bilişim Sistemleri öğrencilerine hizmet vermek amacı ile hayata geçirilen bu proje HEPİMİZİN. Bizlere düşen bu uygulamayı olabildiğince tüm Yönetim Bilişim Sistemleri öğrencilerine ulaştırmaktır. Zira ilk büyük adım MIS PIXEL’in hayata geçirilmesi ile atıldı ve bundan sonraki adımları da bizler bu uygulamayı kullanarak ve geliştirerek atacağız.

Son olarak Mis Pixel İçin;

Başta Halit Tütüncü, PIXEL AKADEMİ ve MISPixel Ekibi olmak üzere bu projenin hayata geçirilmesinde emeği ve katkıları olan herkese çok teşekkürler.  Umuyorum ki bu proje başka başka projelere de ilham kaynağı olacak ve YBS öğrencilerinin birlikte yürüteceği pek çok projeye de imza atacaktır. Kısaca, Halit Tütüncü’nün tanımı ile “ YBS Ailesinin Sosyal Medyası “  ve benim tanımım ile “ YBS Dünyasının Facebook’u “ olan MIS PIXEL’e kocaman bir HOŞ GELDİN! 

Uygulama İçinden Görseller

mis-pixel-login-ekrani

mis-pixel-icerik-ekrani

 

Uygulamayı indirmek için: https://goo.gl/B9FejJ

Uygulama Sayfası: http://www.mispixel.com/

Uygulamanın Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/MISPixel

 MIS Pixel Ekibi

Halit Tütüncü

Uğur Bingöl

Umut Bingöl

Parviz Bayramguliyev

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.