Jon Snow Taht Oyunlarına Geri Döndü!

Evet, Jon Snow 6.Sezon 2.Bölüm itibari ile geri döndü. Ancak bu bölümde Demir Adamların geleneksel cümlesi kulaklarımızda  fazlası ile yer etti ” Bir kere ölen bir daha ölmez…” . Bu ufak bilgiden sonra biz bir de bundan önce ne oldu ona bir gözatalım. 

jon snow

Game Of Thrones, namıdiğer Taht Oyunları Serisinden aynı ad ile uyarlanan dizi pek çok ülkede milyonlarca izleyici kitlesine ulaştığında, aynı zamanda her sezon sonu yine milyonlarca kişiyi ızdıraplı bir bekleyişe sokmaya başlamıştı. Kimi zaman bizlere ” yuh “ dedirtmiş, kimi zaman ise ” artık şu karakter öldü, izlenmez “ dedirmişti ama öyle olmadı. Kitaplarını severek okumuş olan biri olarak, ilk defa kendimle çelişmeme sebep olan bir yapım oldu Game Of Thrones. Zira her zaman dediğim ” Diziler ve filmler kitapların yerini asla tutamaz “ klişem, deyim yerindeyse Taht Oyunları ile yerle yeksan oldu.

Bizlerin ülke olarak dizi karakterleri ile bütünleşme konusunda bir numara olduğumuzu söylememe gerek yok aslında. Genci ve yaşlısıyla, yediden yetmişe tüm izleyici kitlemiz bu konuda bazen kendini aşabiliyor. Hatta dizi karakterlerini bile geçip, bir tık daha yükselerek dizi fanatizmi bile başlatabiliyoruz. Game Of Thrones Fanları, Vikings Fanları, Supernatural’dan dahasına kadar uzanan bir liste ile uzayıp gidiyor bu. Lakin Taht Oyunları fanı olsun olmasın, yediden yetmişe Taht Oyunlarını izleyen her izleyicinin, daha dizinin en başından beri bağrına bastığı bir karakter var, Jon Snow Reyiz.

Önce şok bir 4. Sezon ve ardından bizleri derin bir hüzün deryasına sokup boğan 5.Sezon geliyor. Son bölümde herkesin gönlünde ayrı bir Taht kuran Jon Snow ihanete uğrayarak öldürülüyor ve deyim yerinde ise sanki taa içimizden biri koparılıp bizden alınıyor. Hemen ardından, sezon finali ile sadece ülkemizde bile cenaze düzenleyenlerin, acısını capsler ile aktaran güruhların, Facebook ve Twitter’da yakılan ağıtların son raddelere kadar ardı ardına patlamasına hep birlikte şahit olmuştuk. Büyük bir kısım Jon Snow Reyiz’in geri döneceğini farklı senaryolar ile söylese de dizinin gidişatını ve geçmiş bölümlerini göz önünde bulunduran kısım bunun tam tersini söylemekteydi. Forumlarda, haber sitelerinde yıl boyunca dönüp duran dedikoduların ardından merak edilen en büyük soru, yani Jon Snow Öldü Mü? sorusu 6.Sezon 2.Bölüm de Kızıl Kadın, Alevlerin Sultanı güzel hatunumuz ile birlikte son bularak, Jon Snow sevenlerinin yüreğine son 20 saniye ile su serpildi. 5. Sezonun bitimi ile ısrarla öldüğünü söyleyen Kit Harington ise sadece dizinin hayranlarından özür dilemek ile yetindi ama biz bu küçük özrü yinede kabul ediyoruz. Sene boyunca yaşadığımız merak ve Jon Snow fırtınası bir başka taraftan bakıldığında güzeldi. Şimdi ise tüm sorular değişti. Aralarındaki en kritik soru ise belli, şimdi ne olacak? Bekleyip Göreceğiz. Game Of Thrones bizleri eminim ki bu sezon da şaşırtacaktır. Bir daha Jon Snow Reyizden ayrılmamak dileği ile yazımı noktalıyorum ve keyifli bir sezon diliyorum. İyi seyirler arkadaşlar. 

 

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.