H1Z1 Just Survive ve H1Z1 King Of The Kill

H1Z1 Just Survive ve H1Z1 King Of The Kill adlı makalemizden önce, eğer bilgisayar sisteminiz hakkında bir bilginiz yok ise Bilgisayarım Bu Oyunu Kaldırır Mı adlı makalemizi inceleyebilirsiniz. Lütfen Tıklayınız.

H1Z1 Just Survive ve H1Z1 King Of The Kill Oyunları İçin Gereken Sistem Gereksinimleri İçin Tıklayınız.

h1z1 just survive

DayZ’nin çöp çıkmasından sonra piyasaya sürülen ve alternatif olarak gösterilen H1Z1 17 Şubat itibari ile ve daha önce duyurulduğu gibi artık ikiye bölündü. Oyunu 17 Şubattan daha önce alan oyuncular için bir sorun söz konusu olmayacak ancak 17 Şubattan sonra oyunu almak isteyen oyuncular H1Z1 Just Survive ve H1Z1 King Of The Kill  oyunlarını ayrı ayrı satın almak zorunda olacaklar. Oyunun şu anki Steam fiyatı 31 TL ve artık iki oyun içinde bu fiyat ayrı ayrı ödenmek zorunda olacak. Artı olarak ise belirtmekte fayda var ki bu güncelleme gibi gözüken af edersiniz boktan olayda kayda değer bir yenilik yok gibi gözüküyor. Lakin hatırı sayılır bir oyuncu kitlesine ulaşan oyunun yapımcıları bundan faydalanmak istercesine bu tip bir sözde yeniliği düşünmüş. Oyuncular açısından ne gibi bir faydası olacağı bilinmez ancak durum şuan itibari ile böyle.

H1Z1 Just Survive ve H1Z1 King Of The Kill

Gelelim bu iki ayrı oyun ne sorusuna. H1Z1 Just Survive adından da anlaşılacağı gibi sadece Survive modu için  ve H1Z1 King of the Kill ise sadece Battle Royale Modu için kullanılabileceği söyleniyor. Yenilemekte fayda var ki 17 Şubattan önce oyunu satın alanlar yeniden bir satın alma işlemi ile karşı karşıya kalmayacaklar.

H1Z1 Just Survive ve H1Z1 King Of The Kill oyunlarından hangisini almalıyız sorusunu pek çok kişi soruyor ve bunu cevaplamak aslında sizlere kalmış. Zira Just Survive hayatta kalma, mücadele ve belirli bir ilerleme kaydedebilmek için zaman gerektiren bir oyun. Önceki makalelerimde de söylediğim gibi, tek başına oynaması pek zevk vermeyecek, en az iki veya üç arkadaşınız ile beraber oynamanız gereken bir oyun. Tek başına hem sıkılabilir hem de gelişmekte zorlanabilirsiniz. King Of The Kill ise tamamen size kalmış. 160 kişi haritaya atılıyor ve son kişi kalana kadar çatışmalar devam ediyor. Belirli zaman aralıklarında harita alanını daraltmak ve oyuncuları birbirleri ile karşılaştırabilmek adına zehirli gaz yayılıyor ve adrenalin dozu biraz daha arttırılmaya çalışılıyor. İki oyunda güzel ancak hangi tür oyun istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Uzun soluklu, zombili bir hayatta kalma macerası Just Survive mi? Yoksa aksiyon ve hayatta kalma modu King Of The Kill mi?

Oyundaki Sıkıntı Taraflar

Bir noktaya daha değinmek gerek. Kişisel olarak oyunu severek oynayan biriyim lakin gelmeyen güncellemeler, çalışmayan şirket, para odaklı bir yapı zamanla beni de oyundan soğutmakta. Bunların haricinde bir süre sonra içten içe gelen tekrar hissi bunu daha da fazla arttırıyor. Verilen 31 TL lik para mühim değil lakin böylesine güzel bir oyunu geliştirmek yerine para kazanma hırsı ile oyuncuları sömürmeye çalışmak biz son kullanıcıları oldukça üzüyor. Bunun üstüne de binen hileci tayfalar, bilerek veya eksikliklerden kaynaklanan alınamayan önlemler bu üzüntüyü hatta kızgınlığı arttırmakta. Yine de umudumuzu korumakta fayda görüyorum. Daha yeni sayılabilecek bir oyun olduğu için ilk bir kaç seneyi göz ardı etmek pek sorun teşkil etmeyecek gibi duruyor. İleriki zamanlarda H1Z1 ve yapımcılarının toparlanacağı kanaatini az da olsa taşımaktayım.

İyi Eğlenceler 🙂

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.