Google Reklamı Nasıl Alabilirim?

Merhaba arkadaşlar, bu yazımda sitem için Google Reklamı nasıl alabilirim? sorusu üzerinde duracağım. Bilindiği gibi reklamlar pek çok sitenin olmazsa olmaz gelirlerindendir ve bu gelirler bazı sitelerde ciddi rakamlara kadar çıkabilmektedir. E hal böyleyken hazır kurulu sitemiz için de reklam almak isteyebiliriz. Bu hizmeti alabileceğimiz en iyi yer de tabi ki Google olarak karşımıza çıkıyor.

Google, Google AdSense ile reklam hizmeti vermektedir. Bu hizmet ile site sahipleri çeşitli adımları uyguladıktan sonra Google AdSense’den Google Reklamı alarak sitelerine yerleştirir ve yine Google’ın belirlediği kurallar çerçevesinde gelir elde ederler. AdSense dışında pek çok reklam veren sistemler mevcuttur ancak en güvenilir ve yine en garanti ödeme koşullarını sağlayan Google’dır.

Şimdi, Google Reklamı nasıl alabilirimin cevabına geçelim ve adımlarımızı teker teker açıklayalım.

Öncelikle Google AdSense’ye başvuru yapmamız gerekiyor. Google bubaşvuru ardından sitemizi inceleyecek ve reklam verip vermeyeceğine karar verecektir. Başvuru kısmı en kolay kısmımız. Sadece Google’a gereken bilgilerimizi vermek yeterli olacaktır. Öncelikle Google AdSense sayfasına gidelim. Lütfen TIKLAYIN.

Ardından karşımıza gelen sayfadaki Get started now butonuna tıklıyoruz.

Google Reklamı 1

Karşımıza aşağıdaki gibi bir sayfa gelecektir. Bu sayfa İngilizce olabilir. Eğer İngilizce bir sayfa ise yukarıdaki dil seçeneklerinden Türkçe’yi bularak seçiniz. Yeniden resme dönelim. Benim Gmail’im açık olduğundan dolayı direk mevcut adresimle devam edebilirim. Sizin açık değilse gmail adresinize giriş yapınız. Ancak öncelikle şunu söylemekte fayda var, Gmail adresinizi alırken kullandığınız bilgilerin doğru olması gerekmekte. Evet diyerek devam ediyoruz.

Google Reklamı 2

Sıra geldi ikinci adımımıza. Aşağıdaki resimde olduğu gibi bir sayfa ile karşılaşacağız. Bu kısma sitemizin adını yazıyoruz ve sitemizin dilini seçiyoruz. Site diline dikkat etmenizde fayda var, zira İngilizce içerik paylaşan bir site sahibi iseniz içerik dilinizi İngilizce yapmalısınız. Devam Et diyerek üçüncü adıma geçiyoruz.

Google Reklamı 3

Evet! Aşağıdaki sayfaya geldiyseniz artık üçüncü ve son adımdayız demektir. AdSense başvuru işlemimizin en önemli kısmı olan İletişim Bilgilerimizi dolduracağız bu sayfada. Bu bilgileri tam anlamıyla doğru ve eksiksiz doldurmalısınız.Çünkü ileride yapılacak ödeme işlemleri veya farklı işlemlerde büyük sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Emekleriniz heba olmasın. Bu yüzden bilgileri doğru ve eksiksiz girmenizde fayda var.

 Google Reklamı

Sayfadaki bilgileri tamamladıktan sonra Başvurumu Gönder butonuna tıklıyoruz ve işlemimizi sonlandırıyoruz. Butona tıklamamızın hemen ardından karşınıza bir sayfa daha gelecek ve sizden bir Doğrulama Kodu isteyecek. İletişim bilgilerinize yazdığınız telefon numaranıza bir doğrula kodu gelecektir. Bu kodu istenilen yere yazarak onayladıktan sonra Hayırlı Olsun, AdSense başvurunuz tamamlanmıştır ekranı ile karşılaşacaksınız.

Böylelikle Başvuru adımını geçmiş bulunuyoruz. Şimdi işin en sıkıcı ve aynı zamanda en heyecanlı tarafına geçmiş bulunuyoruz. Bekleme! Bir kaç gün içinde sitenize reklam verecek olan Google’dan bir mesaj alacaksınız. Eğer gelen mesajda ilk adımı geçtiniz diyorsa ikinci ve son adıma hak kazanmışsınız demektir. Ancak maalesef başvurunuzu kabul edemedik derlerse size olası sebepleri açıklayacaklardır. Genellikle herkes ilkten Red cevabı alır ve üzülür. Bu başvuru işleminden olumlu cevap almak biraz zordur. Örneğin bende pek kolay reklam alamadım. Sitenin kurulumundan bir kaç ay sonra reklamlarıma kavuşabildim. Peki bu sefer diğer bir soru geliyor akıllara; onay alabilmek için neler yapmalı? Bir sonraki yazımızda da bunun cevabını vermeye çalışacağız. Sağlıcakla kalın 🙂

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.