2017’nin En İyi Ücretsiz WordPress Blogger Temaları

Blogger'lar İçin En İyi Ücretsiz WordPress Blog Temaları 2017

Web siteniz için En İyi Ücretsiz WordPress Blogger Temaları neler bunları sıralayacağım. Bu temaları kullanarak hem yazılarınızla hem de tasarımınızla internet dünyasına adımınızı atabilirsiniz. Yeni başlayan bloggerlar için tema seçimi oldukça zor bir konu ve bizlerde sizler için bir çok Blogger temaları arasından en iyi ücretisiz temaları derledik.

WordPress’e İlk Adımı Atarken

WordPress dünyada en çok kullanılan blog altyapılarından biridir. Sadece blog için değil, pek çok sektörde artık kullanılmaya başlanmıştır. Zira gerek hızı, gerek altyapısı ve gerekse zengin çeşitlilikleri ile birlikte kullanıcılar için özgür ve geliştirilebilir bir ortam sunmakta. Açık kaynak kodlu olması, dilediğiniz gibi temalarınız ve altyapınız üzerinde değişiklikler yapabilmenize olanak sağlamakta. Bunun yanında onlarca geliştirici sayesinde otomatik güncellenerek hem güvenliği arttırılmakta hem de kullanımı daha da kolaylaşmakta.

WordPress blog temanız için WordPress mağazasında binlerce ücretsiz eklenti bulunuyor. Neredeyse aklınızdaki her ihtiyaç için bir ücretsiz eklenti mevcut. Bu eklentiler sayesinde blogunuz üzerinde dilediğiniz geliştirmeleri tek bir tık ile yapmanız mümkün.

WordPress dünyasına hoşgeldiniz. Hadi şimdi gelin ve blogunuz için güzel bir tema seçin. Temaları bulmak için Görünüm >> Temalar diyip, yukarıda Yeni Ekle butonuna tıklayın ve tema adlarını arama kısmından aratın.

1- Bento

Bento bir çok özelliği bulunan sağlam bir WordPress Teması. Özellikle Sayfa Oluşturma eklentileri ile mükkemmel çalışıyor. En azından deneyip görmek için yükleyip etkinleştirmenizi öneririm. Ücretsiz bir tema için Bento pek çok özelleştirme seçeneği sunuyor. Neredeyse ücretliler ile pek bir farkı yok. Bu yüzden En İyi Ücretsiz WordPress Blogger Temaları arasında birinci sıraya yerleştirdim.

2 – Verbosa

Görünüm açısından gözüme en hoş gelen WordPress Temalarından biri Verbosa. Zarif ve klasik yapısı ile birlikte, bir kahve alıp makaleleri okuma hissi uyandırmıyor mu? Bana uyandırdı. Anasayfasında iki ana sütun var. En soldaki ince sütun menülerinizin ve koymak istediğiniz tüm elementlerin bulunacağı kısım. Diğer ikinci, büyük kısım ise yazılarınızın, en yeniden en eskiye doğru gözükeceği kısım. Verbosa, yeni başlayan blogger’lar için iyi bir ücretsiz tema.

3 – Hueman

Hueman WordPress kullanan pek çok kullanıcının tercih ettiği temalardan biri. Tasarımsal düzeni, ziyaretçiler ile etkileşimi arttıracak sidebar’ları ile birlikte WordPres’in en iyi ücretsiz temalarından biridir. Sadece Blog için değil, pek çok alanda da kullanılabilir. Magazin veya eğlence içerikli bir site kurmayı düşünenler içinde kullanılabilecek güzel bir temadır. Aslında En İyi Ücretsiz WordPress Blogger Temaları arasında 1. haricinde diğer temalar arasında çok uç farklar yok. Hepsi çok iyi temalar. 1  den sonra sıralama mühim değil.

4 – Point

Bu tema ile olan eski günlerim gözümde canlandı. Sizlerde anasayfaya geçerseniz, aslında byteadam’ın da tasarımının bu temaya benzediğini göreceksiniz. Zira bu tema byteadam’ın ilk temasıydı ve gayet memnundum. Gerek SEO açısından iyi kodlanmış olması, gerek reklamlar için alanlar sunması, gerek sidebarları ve tasarımı,hızı ile en sevdiğim temalardan biridir. Zaten bu tarz bir temaya alıştığım için sonradan ücretli olarak aldığım bu temada Point’e benziyor. Ziyaretçilerin blog içinde ne var ne yok görmesini sağlıyor aslında bu tasarımlar. En İyi Ücretsiz WordPress Blogger Temaları arasında yer hakeden bir tema.

5- Nisarg

Nisarg en güzel Ücretsiz WordPress Temalarından biridir. Özel arka planlar ve renkler ile çeşitlilik sunuyor. Tema seçenekleri ve özelleştirici kullanılarak dilediğiniz gibi kendinize göre Nisarg’ı şekillendirebilirsiniz. Ayrıca Nisarg Video, galeri, Sohbet, alıntı vb. ihtiyaca göre çeşitli özellikler ile birlikte geliyor.

6- Modernize

Web site tasarımınızın biraz daha minimalist ve sade, aşırıdan uzak ve göz yormayan bir şekilde olmasını mı istiyorsunuz? O zaman Modernize sizler için yapılmış bir ücretsiz WordPress Blog teması. Okunulabilirliği arttırmak için yapılmış bu wordpress teması sade  tasarımı ile birlikte okuyucuları sizlere çekecektir. Hızlı bir tema olması, sadeliği ile birlikte SEO açısından da onu bir adım öne koyuyor.

7- Juno

Juno zarifce tasarlanmış, aslında sadece bloggerlar için değil pek çok amaca hizmet edebilen sağlam temalardan biri. Özellikle Woocommerce altyapısıda mevcut. E-Ticaret içinde özelleştirilebilir bir altyapıya sahip.

8- Unwind

Aslında Unwind tam olarak Woocommerce desteği veren bir tema ve sadece blogerlar için değil, farklı amaçlar içinde kullanılabilecek sağlam bir şekilde kodlanmış hızlı, güzel bir tema. Minimalist bir tasarıma sahip ve son derece özelleştirilebilir bir yapısı var. Birden fazla değişiklik yapabileceğiniz özellikler ile birlikte geliyor.

9- Libretto

Hani bir hikaye yazıp herkes okusun istersiniz ya. İşte Libretto sizin isteğinizi karşılayacak, özellikle uzun yazılarınız için şık bir tasarıma sahip ücretsiz bir tema. Sade ve okuyucuyu yormayan tasarımı ile birlikte yazarlara önerebilirim. Yazı tipleri ve renk şemaları ile birlikte istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

10- Flat

Flat, İki sütunlu bir düzene sahip modern, ücretsiz bir WordPress temasıdır. Büyük resimler, Özel logolar ve arka planlarınız için destek sunuyor. Ayrıca esnek özelleştirilebilir seçenekleri mevcut. Ben genellikle kişisel bloglarda bu tarz temaları daha çok seviyorum.

11- Author

Yine Bloggerlar için kullanabilecekleri ücretisiz güzel bir tema daha. Özel renkleri ve arkaplanları destekliyor. Özelleştirilebilir bir yapıya sahip. Kişisel bloglar için birebir.

12- Garfunkel

Tasarım olarak ençok beğendiğim ücretsiz temalardan biri Garfunkel. Duvara astığımız ufak yapışkan notlarımız gibi olan güzel bir yapısı var. 6 adet özel widget’e de sahip.

Şimdilik Bu kadar. En İyi Ücretsiz WordPress Blogger Temaları adlı makalemizin sonuna geldik.

Zamanla temaları arttırmaya çalışacağım. Gözüme hoş gelen ve incelediğim temaları koymaya özen gösteriyorum. Sağlıcakla kalın, hoşçakalın 🙂

4 Yorumlar
 1. Yasin diyor

  Merhaba, Tanıtım yazısı alıyormusunuz olumlu/olumsuz dönüş yapabilirmisiniz?

  1. byteadam diyor

   Ne ile ilgili olduğuna bağlı. Blog’a uygun bir konu ise incelenebilir.

 2. Seda diyor

  Tesekkurler elinize saglik

 3. fikri yilmaz diyor

  Yukarıda bahsi geçen bir çok tema güzel ve kullanılabilir. Benim favorim Bimmer

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.