Çoğumuz Instagram’ın Yeni Özelliğini Farketmedik !

Instagram'ın Sessizce Yayınladığı Yeni Özellik

Çoğumuz Instagram’ın Yeni Özelliğini Farketmedik, zira güncellemeler sık sık yapılır ve bizler aslında bu yeni özelliklere farketmeden alışırız. Yani ” aa bu yeni gelmiş ” demediğimiz o kadar çok özellik var ki, aslında dün bu özellikleri kullanmıyorduk bile ve biz bunun farkında bile olmuyoruz çoğu zaman. Zira uygulamaların sürekli güncellenmesi artık bize olağan gelmeye ve bunu farketmemeye başladık.

Instagram yeni özellikleri sessizce denemeyi ve buna göre geri dönüşler almayı sık sık yapmaya başladı. Bu yöntem oldukça işine yaradı denilebilir ve son zamanlarda gönderi yorumları için yeni bir özellik devreye soktu. Eğer 5 saniyeden fazla bir gönderiye bakmazsanız, yorum gönder özelliği aktif olmuyor. 5 saniyeden fazla bakarsanız hemen aşağıda yorum yapmak için bir kutucuk beliriyor. Instagram bir kullanıcının yorum yapmaya karar vermesi için 5 saniyeyi yeterli olduğunu analiz etmiş olmalı ki bu özelliği devreye soktu. Aşağıda ufak bir örnek var.

5 Saniye bekleyince kırmızı kutucuk içindeki Yorum Yapma alanı devreye giriyor. Bu şekilde yorum yapma eylemi olmayan kullanıcıların, bir şekilde yorum yapması veya paylaşım ile etkileşime geçmesi hedefleniyor.

 

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.