Android Studio’da Emülatör Çalışmıyor (Çözüm)

Intel HAXM is required to run this AVD Hatası

Eğer Android Studio’da Emülatör Çalışmıyor ise bu makalemizde hızlı bir çözümünden bahsedeceğiz. Genellikle Emülatörün çalışmama sebebi ” Intel HAXM is required to run this AVD ” gibi bir hata ile karşılaşmanızdır. Bu hata kısaca bilgisayarın yetersizliğinden kaynaklanır. Projelerin emülatör üzerinde gösterilmesi, bilgisayarınızın özellikle işlemcisi ile alakalı bir durumdur. Eğer gerekli özelliklere sahip bir bilgisayarınız yoksa Emülatör hata verebilir. Bunun haricinde emülatörün bir diğer çalışmama sebebi, Android Studio’nun gerekli eklentilerinin kurulmamasıdır. Zaten böyle bir durum varsa, program hata bölümünde size neyi yüklemeniz gerektiğini söyleyecektir. 

Android Studio Amülatör Açılmıyor Çözüm

Android Studio’da Emülatör Çalışmıyor ise ve çalıştırma aşamasında ” Intel HAXM is required to run this AVD ” hatası alıyorsanız maalesef projenizi çok büyük ihtimal emülatör’de göremeyeceksiniz. Farklı çözümleri, geçici olarak pc de açtırma gibi yöntemler var ama emin olun dakikalarca bekleyeceğiniz ve sonrada patlayacak bir çözüm burada vermek istemiyorum. Bilgisayarınızn yeterli donanıma sahip olmasından başka bir sorun değil bu. Ama Merak etmeyin, eğer bir Android Telefonunuz var ise, bilgisayardan daha hızlı bir şekilde projenizi uygulamayı telefona dahi yüklemeden görmeniz mümkün. Emülatörü çalıştırmak için Run dediğinizde, Projenizi anında telefonunuzda görebilirsiniz. Böylece Hem hız kazanmış hem de zaman kaybetmemiş olursunuz. 

Android Studio’da Emülatör Çalışmıyor (Çözüm)

Bunu yapabilmek için geniş çaplı ayrı bir makale hazırladım. Android Studio’da Telefonunuzu Emülatör Olarak Kullanın adlı makaleme gidebilirsiniz. Oradaki adımları tek tek uygulayarak sorununuzu çözmeniz mümkün. Kolay gelsin.

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.