7 Days to Die İçin Sistem Gereksinimleri

Ölmek İçin 7 Gün İçin Sistem Gereksinimleri

7 Days to Die İçin Sistem Gereksinimleri neler konusundan bahsedeceğim. Ancak ondan önce adetimdir bilirsiniz, inceleme yazısını ayrı yazmayı pek sevmem. O yüzden genellikle sistem gereksinimleri içinde oyundan biraz bahsedeceğim. İsteyen direk kısa incelemeyi geçip sistem gereksinimleri için aşağı inebilir. 

7 Days to Die İçin Sistem Gereksinimleri

7 Days to Die – Ölmek İçin 7 Gün! 

Zombiler ve hayatta kalma oyunları aldı başını gitti. Günden güne de yeni yeni şeyler çıkmakta. Her oyun için paylaşım yapmam ancak bir oyunu beğendim mi paylaşmadan da duramam. Zombi oyunu çılgınlığı arasından sıyrılarak bizlere yeniden o heyecanı yaşatmayı vaadeden 7 Days To Die oynanmayı hakeden bir oyun. Çok daha önceden piyasada yerini almıştı zaten ancak yeni özellikleri ile oyun zevkini katladı. Özellikle H1Z1 Just Survive’ın benim için bir hayal kırıklığı olmasından sonra 7 Days to Die yıllar sonra yeniden ilaç gibi gelip yetişti diyebilirim. Etrafta bir kaç zombi, çevrede anında seni avlayan insanlardansa, zombilerin seni kovalayıp şehrin her yanında senin için beklemesi beni daha çok cezbediyor açıkcası. Eh, 7 Days to Die’da hem hayatta kalma deneyimi, hemde zombilerle güzel bir gerilim yakaladı bence. Görüntü bakımından öyle ahım şahım, vayyy anasını dedirtecek bir durumu yok. Ancak oyun zevkini hiç de etkilemiyor ve arkadaşlarınızla birlikte açık dünyada peşinizde zombiler ile birlikte bir maceraya atılıyorsunuz. Eh zaten görüntüsü ufuklara yükselen oyunların hayvanat bilgisayar özellikleri istemesi durumu zaten pek çok oyuncu için sıkıntı çıkarıyor. En azından bu oyun sadece RAM istiyor ve ekran kartınız için sizi fazla sıkmıyor. 

Haritaya göre mevsimler değişilikler, çöl ve şehirler ile birlikte mekansal olarak da gözü ve gönlü hoş tutuyor 7 Days To Die. Oyunda kullanılan silah çeşitliliği de yeterince iyi ve artmaya devam eder umarım. Oyunda 500’den fazla çeşitli silah, zırh, craft var. Oyun içinde yapabilecekleriniz oldukça fazla. Kendi basenizi kurabilir, elektirikli çitlerle çevirebilir, çeşitli tuzaklarla taktiksel olarak zombi saldırılarını önleyebilirsiniz. Kendini sürekli tekrar etmesi de yok oyunun zamanla artan zorluklar ve çeşitlilikler ile birlikte devamlılığı sağlıyor. Özellikle arkadaş ortamında güzel gidecek oyunlardan biri. Şimdi biraz 7 Days to Die İçin Sistem Gereksinimleri neler, bunlardan bahsedelim.

7 Days to Die İçin Sistem Gereksinimleri (Minimum)
  • İşletim Sistemi: WindowsXP (Service Pack 3)
  • İşlemci: 2.4 Ghz Dual Core CPU
  • Bellek: 6 GB RAM
  • Ekran Kartı: 1 GB Dedicated Hafıza
  • DirectX: Sürüm 10
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 4 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: Sound Card: DirectX® Compatible
  • İlave Notlar: Sunucu ve İstemciyi aynı bilgisayarda çalıştırmak ram gereksinimlerini ikiye katlar. Ayrıca gelecek sürümlerde daha fazla sabit disk alanı gerekebilir.
7 Days to Die İçin Sistem Gereksinimleri (Önerilen)
  • İşletim Sistemi: Windows 7 or higher
  • İşlemci: 3.0 Ghz Quad Core CPU or faster
  • Bellek: 12 GB RAM
  • Ekran Kartı: 2 GB Dedicated Memory
  • DirectX: Sürüm 10
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 4 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: Sound Card: DirectX® Compatible

 

Not: Bilgisayarınızın özelliklerini yorumlara yazarsanız, oyun için inceleyebiliriz. Oyunun önerilen sistem gereksinimlerindeki 12 GB fazla gelebilir ancak oyun RAM’den yiyen bir oyun. 6 GB lik bir bilgisayar ve 1 GB lik ortalama ekran kartına sahipseniz oyunu oynayabilirsiniz. 4GB Ram var ise işlemciniz iyi olmalı, Ekran ise 2 GB olmalı ki kurtarsın. Hani bir yerden bir yere bilgisayarınızı özellikler için tutturmanız gerek.

2 Yorumlar
 1. ali diyor

  Merhaba.

  Bilgisayarımın özellikleri aşağıda ki gibidir. Oyun bende son güncelleme ile kasmaya başladı. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Eskiden Minecraft ile çok uçuk fps ler alırken şimdi 32 fps alıyorum. Üstü yok.

  Win10
  İşlmeci i5 7200U 2.5 GHz Turbo ile 3.1 GHz
  Ram 8GB DDR4
  Ekran Kartı Paylaşımsız 2GB AMD R7 M445 GDDR5

  1. byteadam diyor

   Merhaba, bunun pek çok sebebi olabilir. Ancak en önemli sebep düzenli PC temizliği yapılmamasıdır. İnternette bilgisayar performans arttırma işlemleri ile ilgili arama yaparsanız gerekli içeriklere ulaşabilirsiniz. Bunun haricinde Rules Of Survival FPS arttırma makalemde de aynı şeyler yazıyor.

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.